Путін хоче пришвидшити початок будівництва “Південного потоку”

30 Грудня 2011, 14:47

"Я думаю, що почати все-таки бажано було б вже з кінця наступного року", – заявив Путін на зустрічі з Міллером.

На зустрічі Міллер розповів, що обсяг фінансування морської частини газопроводу проекту складає 10 млрд євро, протяжність труби цієї ділянки – 925 км, вартість сухопутної частини – 6,5 млрд євро, протяжність – трохи більше 2 тис. км.

"Завершити будівництво труби (плануємо) в грудні 2015 року і в кінці 2015 року подати перший газ", – заявив Міллер.

За його словами, фінансове навантаження в проекті розподіляється між учасниками пропорційно до їхніх часток. "Ми плануємо, що 30% – це власне фінансування, власний капітал акціонерів і 70% – це кредитне фінансування", – додав Міллер.

Він підтвердив, що російська частка в проекті становить приблизно 7,5 млрд євро. "Країни-транзитери можуть здійснювати фінансування (будівництво) ділянок самостійно – Болгарія, Сербія, Угорщина, Словенія, Австрія, газовідводи на Хорватію та Сербську Республіку, розглядаємо можливість відведення в Македонію", – зазначив Міллер.

Він підтвердив, що з усіма країнами-транзитерами підписані міжурядові угоди, вся робота по проекту ведеться строго за графіком.

Нагадаємо, проект газопроводу "Південний потік" повинен пройти від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії й продовжитися до півдня Італії й Австрії. Потужність трубопроводу планується в обсязі 63 млрд. куб. м за рік.

Як повідомлялося раніше, Туреччина дала дозвіл на будівництво «Південного потоку».При цьому, Міллер заявляв, що дозвіл Туреччини на будівництво на своїй території цього газопроводу не вплине на формулу ціни на газ ні для України, ні для інших країн.