НОВИНИ

Туреччина дала добро на "Південний потік". Путін сподівається, що Україна зрозуміє

Туреччина дала дозвіл на будівництво «Південного потоку». Про це заявив прем'єр-міністр Росії Владімір Путін під час російсько-турецьких переговорів.

«Я хочу подякувати Туреччині за рішення видати остаточний дозвіл на будівництво в особливій економічній зоні Туреччини газопроводу «Південний потік», - зазначив він.

Путін також зазначив, що розраховує на позитивну реакцію України на рішення Туреччини дозволити прокладку газопроводу «Південний потік» по дну Чорного моря у своїй економічній зоні.

«Думаю, він (Київ – Ред.) поставиться до цього позитивно», - зазначив Путін, відповідаючи на питання, як поставиться Україна до рішення Туреччини.

Путін підкреслив, що рішення Туреччини про прокладання «Південного потоку» має величезне значення, в тому числі, і для європейського ринку. «Уявляєте, яка це подія в енергетичному житті Європи», - зазначив він.

Нагадаємо, проект газопроводу "Південний потік" повинен пройти в обхід України від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії й продовжитися до півдня Італії та Австрії.  Потужність трубопроводу планується в обсязі 63 млрд куб. м на рік.

Президент Віктор Янукович запропонував Європейському Союзу і Росії прокласти сушею на півдні України газопровід як альтернативу "Південному потоку". 

Глава російського Газпрому Олексій Міллер зазначив, що реалізація проекту будівництва газопроводу «Південний потік» буде залежати від переговорів з Україною.

Як відомо, у листопаді офіційні особи Росії, Німеччини, Франції, Нідерландів та Єврокомісії відкрили першу гілку європейсько-російського газопроводу "Північний потік", який також іде в обхід України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.