Пукач на допитах відмовляється називати замовників вбивства Гонгадзе

18 Липня 2013, 09:51

«Мого клієнта привозили на Борисоглібську у вівторок і в середу, хотіли щоб він знову дав свідчення щодо замовників, проте він відмовився, тому що погано себе почував», – розповів державний адвокат засудженого Григорій Демиденко.

«Викликають Пукача і на четвер. Він нічого нового для слідчого не скаже – все, що він знав по замовникам, у слідства є», – додав він.

За словами Демиденка, поки що в справі замовників нікому не пред'явлено повідомлення про підозру. У 2015 році закінчиться термін притягнення до кримінальної відповідальності за вбивство. Тобто, якщо до цього часу організаторів вбивства Гонгадзе не притягнуть до суду, вони стануть недосяжними.

«Прокуратура раніше вже направляла до суду матеріали по Кравченку (покійний міністр МВС Юрій Кравченко – Ред.), навіть засекретила їх, проте представники покійного міністра дали на першому засіданні рішучу відсіч, тому прокуратура сама попросила суддю, щоб справу направили на додаткове розслідування», – нагадує Демиденко.

За словами адвоката, чим хворіє Пукач і чому два дні поспіль не дає свідчення, він не знає. Каже, що у нього просто погане самопочуття без будь-якої конкретної хвороби, адже він інвалід 2-ї групи і чорнобилець.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач був засуджений за вбивство Гонгадзе до довічного ув'язнення з конфіскацією майна і забороною займати державні посади.

Після оголошення йому вироку Пукач заявив, що про мотиви вбивства журналіста Георгія Гонгадзе треба питати в Литвина й колишнього президента Леоніда Кучми.

У лютому перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що ГПУ має у своєму розпорядженні достатню кількість доказів, які підтверджують причетність екс-президента Леоніда Кучми до замовлення вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Адвокат удови журналіста заявила, що заява Кузьміна є спекулятивною.