НОВИНИ

Адвокат Кучми: слова Пукача не мають жодних правових наслідків

Адвокат екс-президента Леоніда Кучми Віктор Петруненко вважає незмістовними з правової точки зору репліку колишнього начальника головного управління кримінального розшуку МВС Олексія Пукача після оголошення йому вироку за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, в якій він вказує на причетність до злочину Леоніда Кучми і Володимира Литвина.

"Коментувати слова Пукача під час процесу і після ухвалення вироку не варто, зважаючи на їх правову незмістовність", - сказав Петруненко, додавши, що дані слова Пукача не мають за собою жодних правових наслідків.

Петруненко також акцентував увагу на тому, що Кучма "не має відношення до тих трагічних подій".  "Суд визнав, що кримінальна справа стосовно мого підзахисного була необґрунтованою і незаконною, відповідно, підстав для будь-яких правових претензій до нього немає і бути не може", - сказав адвокат.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 29 січня засудив Олексія Пукача до довічного ув'язнення, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе.

Після оголошення вироку головуючий суддя запитав у Пукача, чи зрозумілий йому вирок, на що той відповів: "Я погоджуся, коли у цій клітці зі мною будуть Кучма і Литвин".

Цю репліку включили до новинних сюжетів всі  загальнонаціональні канали, окрім мовників групи Віктора Пінчука - ICTV, СТБ і Нового.

Читайте також:Пукач ставить три крапки. Головні запитання «справи Гонгадзе» залишилися відкритими

У березні 2011 року було порушено кримінальну справу стосовно другого президента Леоніда Кучми. Його обвинувачували в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Гонгадзе.

У грудні 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи стосовно Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури.

Записи екс-співробітника управління Держохорони майора Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивствоГонгадзе.

Вищі судові інстанції також визнали законним закриття кримінальної справи стосовно Кучми.

Сам Кучма категорично спростовує свою причетність до загибелі журналіста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.