Пшонка зрозумів, що люди на Майдані Незалежності протестували законно

1 Грудня 2013, 11:03

"Кожна хвилина подій на Майдані буде ретельно розслідувана", – запевнив Пшонка.

У прес-службі уточнили, що на виконання доручення президента Генпрокуратура розпочала перевірку всіх обставин подій на Майдані Незалежності у Києві в ніч з 29 на 30 листопада. 

За словами Пшонки, мирні акції не можуть мати такого закінчення. Тому, хто і в якій мірі винен у нічних подіях, буде обов'язково встановлено. 

"Люди на Майдані знаходилися законно. Це їх конституційне право, і завдання правоохоронних органів полягало в першу чергу в тому, щоб забезпечити реалізацію цього права", – сказав він.

"Якщо відбулися сутички, є постраждалі – значить, було порушено закон. І в першу чергу я вимагаю розслідування правомірності застосування спецзасобів співробітниками правоохоронних органів та перевірки інформації міліції щодо провокаційних дій окремих груп людей, які були за спинами мирних громадян", – зазначив Пшонка.

Пшонка також повідомив, що слідчі дії розпочалися 30 листопада.

Нагадаємо, 30 листопада вночі бійці спецзагону міліції «Беркут» жорстоко розігнали мирну акцію протесту на Майдані Незалежності.

За словами речниці головного управління МВС у Києві Ольги Білик, міліція затримала 31 особу за хуліганські дії під час акції на підтримку євроінтеграції в центрі Києва. Госпіталізовано було 7 осіб.

Начальник головного управління МВС у Києві Валерій Коряк взяв на себе відповідальність за розгін Євромайдану і заявив, що готовий піти у відставку, якщо таке рішення ухвалить керівництво МВС або прокуратура.

У Київській прокуратурі вже зареєстрували 28 заяв від потерпілих в результаті дій правоохоронців.

Із засудженням дій українських силовиків виступили США та країни Євросоюзу.