НОВИНИ

ЄС офіційно засудив дії "Беркуту" та закликав Київ виконувати міжнародні зобов’язання

Верховний представник із закордонних справ і безпекової політики Європейського Союзу Кетрін Ештон та європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле засудили застосування сили київською міліцією для розгону мирної демонстрації на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада. Про це йдеться у їхній офіційній заяві.

«Європейський Союз рішуче засуджує непомірне застосування сили минулої ночі міліцією Києва для розгону мирних демонстрантів, які протягом останніх днів в сильно і безпрецедентно висловлювали свою підтримку політичній асоціації та економічній інтеграції  України з ЄС», - йдеться у зверненні.  Штефан Фюле та Кетрін Ештон також відзначають, що ця підтримка отримала схвальні відгуки з боку учасників Вільнюського саміту, який відбувався 28-29 листопада у Вільнюсі.

«Необґрунтоване застосування сили суперечить тим принципам, яким підтвердили свою прихильність всі учасники Вільнюського саміту, включно з Президентом України», - заявляють вони.

Кетрін Ештон та Штефан Фюле закликають «цілковито виконувати свої міжнародні зобов'язання щодо поваги свободу висловлення думок і зборів».

Також вони закликали президента та українську владу «провести розслідування подій минулої ночі, і притягнути до відповідальності тих, хто виступив проти основних принципів свободи зборів і висловлення своїх думок».

Нагадаємо, 30 листопада близько 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.

У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

Після розгону Євромайдану понад 30 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.

Приблизно 200 учасників розігнаного Євромайдану знайшли прихисток від «Беркуту» у Михайлівському монастирі.

Зараз на Михайлівській площі триває мітинг.

Начальник головного управління МВС у Києві Валерій Коряк взяв на себе відповідальність за розгін Євромайдану і заявив, що готовий піти у відставку, якщо таке рішення ухвалить керівництво МВС або прокуратура.