За його словами, всі фактові кримінальні провадження стосовно учасників грудневих подій вже закриті.
«Закриті і ті провадження, де були встановлені особи. Від кримінальної відповідальності загалом вже звільнено близько 50 осіб. Клопотання прокурорів стосовно ще декількох вже перебувають на розгляді в судах. Тобто сьогодні можна говорити про те, що в частині звільнення від кримінальної відповідальності осіб і закриття кримінальних проваджень, Закон уже фактично виконано», – сказав Пшонка.
За його словами другий Закон про звільнення від кримінальної відповідальності, який діє з 2 лютого, в першу чергу, стосується осіб, які порушили громадський порядок під час січневих протистоянь.
"Під дію цього Закону підпадають 259 осіб. Це особи, яким було оголошено про підозру за скоєння злочинів. З них були заарештовані близько 150 осіб (залишаються під вартою близько 70 осіб, – ред.), до інших учасників протистоянь були застосовані домашній арешт, в значній більшості, а також особисте зобов’язання", – уточнив Пшонка.
Генеральний прокурор підкреслив, що зазначений закон містить чіткі вимоги щодо його виконання.
«Щоб виконати цей Закон, необхідно виконати ті умови, які виписані в ньому. А це розблокувати транспортні комунікації, розібрати барикади, звільнити приміщення в областях, там де захоплені будівлі державних адміністрацій. Йдеться також і про звільнення всіх адмінбудівель в місті Києві. І лише при виконанні цих умов, може бути задіяний процес реалізації Закону»,- сказав він.
Як відомо, 29 січня Верховна Рада ухвалила так званий закон про амністію в редакції представника президента у Раді Юрія Мірошниченка. Опозиція виступала проти його прийняття.
Українська Гельсінська спілка з прав людини заявила, що цим законом Верховна Рада ставить українську державу в один ряд із піратами та терористами, що використовують інститут заручників як інструмент впливу на ситуацію.