"Я звертався до опозиції. У моїх планах є зустріч з керівниками опозиції, з депутатами для того, щоб наблизити виконання цього закону. Кожен повинен усвідомлювати серйозність цього питання", – сказав Пшонка.
За його словами, 15-денний термін виконання умов, виписаних у законі, є реальним. Якщо ж 17 лютого не буде повідомлення Генпрокуратури про виконання прописаних у законі умов, то, за словами генпрокурора, закон відміняється.
"Тобто, він не буде діяти. І піде в архів історії. Цього б не хотілося", – зазначив Пшонка.
Відповідаючи на питання про можливі технічні збої в роботі сайту Генпрокуратури, яка теоретично може перешкодити публікації повідомлення, Пшонка сказав: "Не таємниця, що спроби перешкодити роботі офіційного сайту Генеральної прокуратури є. Але технічно ми ситуацію тримаємо. Так чи інакше – вихід завжди є. Наприклад, я можу запросити вас і зробити офіційну заяву про те, що закон діє, тому що виконані всі умови. Можу зробити це і в прямому ефірі".
Нагадаємо, Закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань і покарання осіб у зв'язку з подіям, які мали місце під час проведення мирних зібрань" (так званий "закон про амністію") був прийнятий у Верховній Раді пізно ввечері 29 січня. Опозиція наполягала на звільненні учасників акцій без будь-яких умов і згодом назвала закон авторства Юрія Мірошниченка "законом про заручників".
5 лютого Пшонка заявив, що звільнення від кримінальної відповідальності за новим законом про амністію стосується 259 осіб, яким було оголошено про підозру у скоєнні злочинів. З них було заарештовано близько 150 осіб (залишаються під вартою близько 70), до решти був застосований домашній арешт або особисте зобов'язання.
Генпрокурор також вказав, що якщо до 17 лютого не будуть виконані ці умови, то правоохоронні відомства, слідчі прокурори, судді діятимуть в рамках своїх повноважень так, як це передбачено Кримінальним кодексом і Кримінальним процесуальним кодексом.