Приватні охоронці кийками виганяють ревізорів КРУ з держпідприємств

9 Квітня 2011, 12:44

«Звідки ми можемо знати, скільки грошей прокручується на рахунках держпідприємств, якщо ревізорів Державної фінансової інспекції приватна охорона виганяє з цих підприємств кийками?» – пояснив Андрєєв.

За його словами, існують об’єкти, куди ревізорів не пускають навіть із міліцією. «Ми проводили інвентаризацію більш ніж 700 об’єктів, на яких зберігається зерно Держрезерву та Аграрного фонду, що належить державі. Відповідно до завдань, поставлених урядом, ми повинні були надати дані про обсяги зерна, що зберігається, та його клас. На понад 200 об’єктів зберігання зерна нас не допустили! Ми взяли для інспекції наряди міліції – в результаті на 25 об’єктів нас навіть з міліцією не пустили! І тільки зовсім недавно ми змогли їх проінспектувати, після серйозних кадрових змін у Держрезерві. Не допускали тому, що цього зерна там ніколи й не було- воно тільки значилося за документами. Ми склали акти, коли на зазначеному місці складу з зерном був житловий будинок або порожні руїни в чистому полі без вікон і дверей. Скрізь та сама схема – Держрезерв робить закупівлю у фірми зерна й відразу укладає з нею договір про зберігання цього нібито поставленого зерна на своєму складі. Директор і головний бухгалтер ставлять свої підписи, гроші переводяться за зерно, якого в цієї фірми немає і ніколи не було. Потім фірму ліквідовують, а держава залишається в дурнях. Зараз кілька людей затримано, порушено кілька кримінальних справ», – повідомив глава ГоловКРУ.

За його словами, КРУ також не може перевірити діяльність держпідприємства Міністерства оборони «Українська авіаційно-транспортна компанія».

«Більш як 25 військово-транспортних літаків Іл-76 і 12 вертольотів Мі-6, що належать державі, вартістю в сотні мільйонів гривень, УАТК або продала, або передала в довгострокову оренду. Тривалий час ми не могли зайти на підприємство. Після моєї розмови з міністром оборони Єжелем він дав нам свою службу безпеки. Проте коли ми виявили відсутність державного майна та фінансові порушення, ревізорів вигнали з підприємства разом з охороною! Сервер з документацією і багато паперів на цьому підприємстві знищено», – сказав Андрєєв.

Як повідомлялось, керівник ГоловКРУ, вважає, що в Україні боротьбу з корупцією гальмує не організована злочинність, а державний аппарат.