Провладна більшість відмовилась розглядати законопроект уряду Тимошенко про доступне житло

22 Березня 2012, 11:18

За зняття з розгляду законопроекту проголосували фракції Партії регіонів, Народної партії, частина позафракційних та група «Реформи заради майбутнього».

Свою пропозицію профільний комітет мотивував тим, що у зв'язку із прийняттям державної цільової соціально-економічної програми будівництва доступного житла на 2010-2017 роки законопроект втратив актуальність.

Ініціатор законопроекту – Кабінет Міністрів Юлії Тимошенко.

Законопроектом передбачалося, що право на доступне житло мають громадяни, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, середньомісячний сукупний дохід яких в розрахунку на одну особу (члена сім’ї) не дає права на отримання соціального житла та дохід яких не перевищує чотирикратного розміру середньомісячної заробітної плати в регіоні за даними центрального органу виконавчої влади у галузі статистики. У разі будівництва житлового будинку, списки громадян, які братимуть участь у фінансуванні будівництва доступного житла, формуються з урахуванням черговості взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов. При цьому враховується право громадян на позачергове чи першочергове поліпшення житлових умов.

Передбачалося, що будівництво доступного житла може бути здешевлене, зокрема, шляхом надання органами місцевого самоврядування в користування замовнику будівництва (забудовнику) земельної ділянки під будівництво доступного житла без проведення аукціону з установленням річного розміру плати за користування земельними ділянками на рівні розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»; звільнення замовника будівництва (забудовника) від пайової участі (внеску) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів; здешевлення іпотечних житлових кредитів шляхом здійснення рефінансування уповноважених банків Державною іпотечною установою під заставу іпотечних активів та Національним банком України під заставу емітованих Державною іпотечною установою облігацій тощо.

Передбачалося, що державна підтримка надається з розрахунку не більш як на 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково на 10,5 кв. метра на сім’ю. Решту вартості житла сплачує громадянин, який уклав договір про будівництво (придбання) доступного житла, за власні кошти.

Нагадаємо, Рада прийняла вказаний законопроект у першому читанні 10 лютого 2010 року.

Рада виділила 200 млн гривень на реалізацію програми «Доступне житло» в 2012 році.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович заявив, що в Україні з травня розпочне працювати програма іпотечного кредитування для придбання доступного житла під 2-3% річних.