Алла Лазарева головна редакторка «The Ukrainian Week, Edition Francaise», керівниця напрямку іномовлення, власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Провідні фракції Європарламенту планують підтримати спрощення візового режиму з Україною

17 Квітня 2013, 20:19

За інформацією Тиждень.ua, народники, “зелені”, консерватори та соціалісти планують загалом підтримати рекомендацію лібералізувати процес надання віз українським громадянам. Неоднозачною залишається ситуація з позицією фракції лібералів, які, на рівні політичної групи, висловилися за те, щоб не голосувати ані “за”, ані “проти”, коли ж на індивідуальному рівні депутати висловлюються  не так узгоджено.

“Я є послідовною прихильницею не лише партнерства України з ЄС, але й майбутнього вступу України до Європейського Союзу, – сказала в інтерв’ю Тиждень.ua член голландської делегації Софія Інт Велд. – Проте я вважаю, що голосування треба перенести на майбутнє. В ідеалі, я хотіла б повернутися до обговорення питання спрощення візового режиму з Україною тоді, коли Верховна Рада остаточно відмовиться від законопроекту, скерованого проти гомосексуалістів. Якість демократії, на мою думку, це не стільки ефективність більшості, скільки гарантії інтересів різноманітних меншин. Тому я завтра утримаюся від голосування. Я прийду, не голосуватиму проти, але й передчасної підтримки не висловлюватиму.”

З позицією частини колег з ліберальної фракції не погоджується литовський депутат Леонідас Донскіс. “Прив’язка питання спрощення візового режиму до законопроекту про заборону пропаганди гомосексуалізму, на мою думку, не є виправданою, – скадав він у розмові з Тиждень.ua – Часом мої західні колеги в підході до української проблематики не враховують той політичний контекст, що склався в Україні. Вони оцінюють ситуацію лише за одним якимсь вузьким критерієм, який досліджують самі, та все оцінюють тільки під одним кутом зору.”

Естонський депутат Крістіна Оюланд також висловилися за спрощення для українців режиму надання віз до країн ЄС. “Моя країна пройшла довгий шлях адаптації до європейських стандатрів, – заявила вона. – На це знадобилося довгі десять, а може й більше років. Вважаю, Україні треба дати цей час. Саме подорожуючи до Європи українці зможуть краще організувати власне політичне та економічне життя.”

Нагадаємо, 18 квітня Європарламент планує ратифікувати угоду про внесення змін до угоди про спрощення оформлення віз між ЄС та Україною.Угоду про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощений порядок оформлення віз було підписано в Брюсселі 23 липня 2012 року.