Як повідомив сам Чорновіл, «в даний час готую судовий позов, щоб плагіатори постали перед судом – і справедливість восторжествувала».
Нагадаємо, лауреатами Шевченківської премії в галузі літературознавства у 2011 році стали Роман Горак і Микола-Ярослав Гнатів – за десятитомне дослідження, присвячене життю і творчості Івана Франка.
Автори десятитомника у львівській пресі не тільки заперечують фрагменти плагіату в своїй праці, але дорікають Чорноволу в тому, що він нібито відправив до Шевченківського комітету звернення з вимогою не присуджувати йому цю премію.
Горак заявив львівським ЗМІ: «Чорновіл наводить конкретні сторінки зі своєї праці «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.», звідки ми ніби переписали кілька абзаців … Але якщо звірити наведені сторінки, то ви не знайдете відповідності в нашій роботі. Такий шум створюється свідомо».
Навколо цьогорічного вручення Шевченківської премії розгорнувся ще один скандал. Так, лауреат премії в галузі літератури Василь Шкляр звернувся до президента Віктора Януковича перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде міністра освіти Дмитра Табачника.
При цьому член комітету з Шевченківської премії Олег Вергеліс заявив, що можливе «перенесення» нагородження письменника Василя Шкляра суперечить положенню про Національну премію імені Тараса Шевченка.