Громадські активісти добилися відкриття кримінальної справи проти Єфремова.
"Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти голови фракції Партії Регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова. Його звинувачують у зловживанні владою та протиправному тиску на службових осіб з метою отримати матеріальної вигоди. Відповідно до ч.2 ст. 364 Кримінального Кодексу України, йому загрожує позбавлення волі від 3 до 6 років", – йдеться у повідомленні.
Згідно з інформацією ГПУ, Єфремова звинувачують у тому, що він, перебуваючи у статусі народного депутата, тиснув на працівників державного підприємства "Луганськвугілля", змушував їх закупити обладнання у двох фірм –ТОВ "ДС-8" та ТОВ "Індекспром".
Перша з них належить сину Єфремова, а одним із співвласників другої фірми є дружина регіонала.
Вигравши тендери, ці фірми поставили обладнання втричі дорожче ринкової ціни на загальну суму в 232,38 млн гривень, фактично обікравши Держбюджет на понад 100 млн гривень.
Заяву, завдяки якій розпочали кримінальне провадження, передали до Генеральної прокуратури громадські активісти із "Центру протидії корупції".
«Під час Майдану ми шукали інформацію про корупційну діяльність наших високопосадовців з метою надати докази Європейському Союзу для блокування їх рахунків закордоном», – зазначив Віталій Шабунін, голова правління ЦПК.
«Тоді і натрапили на дуже цікаві тендери, інформацію про які публікували "Наші Гроші" на сотні мільйонів гривень, які вигравали фірми сім'ї Єфремова. Розуміючи, що справу можуть зам'яти ми подали заяву до Генеральної прокуратури України від нашої організації, надавши всі, знайдені нами докази», – повідомив активіст.
За словами Шабуніна, "це лише верхівка айсбергу, але вже її достатньо для того, щоб Генеральна прокуратура могла звернутися до Верховної Ради України із вимогою зняти недоторканність з Єфремова та притягнути його до відповідальності".
Відповідно до українського законодавства, після особистого подання генпрокурора прохання до Ради про зняття недоторканності, протягом 20 днів це питання розглядають в регламентному комітеті, членом якого є сам Єфремов. Після цього, якщо комітет задовольнить прохання прокуратури, щонайменше 226 народних депутатів мають проголосувати за її зняття. Якщо голосування провалять, повторно його проводити не можна, доки не буде додаткових доказів вини.