Проти дочки голови Верховного суду порушили кримінальну справу за шахрайство

4 Лютого 2011, 08:08

Повідомляється, що 1 лютого в ГПУ звернувся громадянин Ксьонзенко В.П. із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності Ірини Онопенко та її чоловіка Володимира Котлярова за підозрою в шахрайстві.

Онопенко та її чоловік підозрюються в тому, що вони не повернули позичені 300 тисяч доларів. Половину сумми вони взяли в борг у 2007 році. Ще 150 тисяч – влітку 2008 року, при цьому зазначивши, що вони нібито знадобилася голові Верховного суду Василю Онопенку “для вирішення якогось питання”.

Після цього, як вказано в
постанові про порушення кримінальної справи, Ірина Онопенко і Володимир
Котляров почали уникати спілкування з паном Ксьонзенко і до теперішнього часу
позичені $300 тис. не повернули.

“Таким чином, в діях Котлярова і Онопенко вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК (“шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах”)”, – сказано у постанові про порушення кримінальної справи.

Вчинення зазначеного злочину підтверджується заявою Ксьонзенка, а також копіями договорів позики та розписок.

У виданні припускають, що чоловіком, який позичав великі суми подружжю, може виявитися Валерій Петрович Ксьонзенко, власник Банку регіонального розвитку (з 3 грудня 2009 року установа знаходиться у стадії ліквідації).

У свою чергу голова Верховного суду Василь Онопенко назвав позов проти його доньки “звичайними цивільно-правовими відносинами”. “Я знаю тільки те, що є договір позики і в Печерському
суді є позов про повернення позики, але це звичайні цивільно-правові
стосунки”, – заявив  Онопенко. Він підкреслив, що не
має відношення до грошей, які нібито були позичені для нього.

“Я тільки сьогодні дізнався, що вона зайняла у когось гроші, але це звичайна справа, коли бізнесмени один у одного займають на певних умовах. Моя дочка повнолітня, живе самостійно, займається бізнесом худо-бідно, і якщо вона у когось позичила гроші і з якихось обставин не повернула, то, звичайно, потрібно повертати”, – заявив Онопенко.

“А якщо порушено справу, тоді, звичайно, є певний тиск і на мене”, – додав голова Верховного суду. Він не захотів уточнити, кого підозрює у здійсненні тиску: “Не хочу гадати на кавовій гущі”.

Нагадаємо, 22 грудня 2010 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Євгена Корнійчука, чоловіка другої дочки Онопенка – Лади Онопенко, за підозрою у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки.