Прокурор заявила, що Тимошенко не зможуть заочно засудити у справі ЄЕСУ

24 Січня 2014, 13:44

«Ви ж знаєте, що ми розглядаємо кримінальну справу за Кримінальним процесуальним кодексом 1960-го року. Зміни, які були ухвалені недавно Верховною Радою, були внесені до нового Кримінального процесуального кодексу, тому таку норму закону ми не зможемо застосувати у даному процесі», – повідомила Капінос у приміщенні Київського районного суду. Там мало відбутися судове засідання за справою Тимошенко, але через хворобу судді Костянтина Садовського засідання перенесли.

Раніше захисник Сергій Сас заявляв, що заочне кримінальне провадження неможливе у справі ЄЕСУ, однак воно можливе за сімома іншими кримінальними провадженнями, відкритими щодо Тимошенко.

Нагадаємо, що 16 січня Верховна Рада запровадила можливість заочного кримінального провадження, внісши відповідні зміни у Кримінальний процесуальний кодекс. Підозрюваного або обвинувачуваного пропонується вважати таким, що ухиляється від прибуття на виклик, якщо він, будучи повідомленим про час і місце проведення засідання, не зʼявився на нього за відсутності поважних причин, не повідомив про такі причини, або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними. Документом передбачено, що при здійсненні заочного кримінального провадження участь захисника такого підсудного є обовʼязковою.

Як відомо, екс-прем'єр-міністр Юлії Тимошенко не брала участі в жодному засідання суду у справі ЄЕСУ з 19 квітня 2012 року.

У цій справі Тимошенко обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн. прибуткового податку.