"Це лише забаганки такі підсудної, це лише забаганки сторони захисту в зв’язку з тим, що вони суперечать вимогам закону", – сказала вона.
"Кримінальна справа повинна бути розглянута лише за участі підсудної особи. Без неї не може розпочатися розгляд кримінальної справи і клопотання також це не може бути розглянуто", – заявила Калита.
Вона також зазначила, що Верховний Суд України не виносив у справі ЄЕСУ реабілітуючого рішення стосовно Тимошенко.
Крім того, за її словами, постанова про закриття кримінальної справи ЄЕСУ була скасована генпрокурором як незаконна.
"Ще раз наголошую, що не була предметом перегляду Верховним Судом постанова про закриття кримінальної справи. Заявляв голова Верховного Суду про те, що ніякого реабілітуючого рішення стосовно Тимошенко постановлено Верховним Судом не було", – сказала прокурор.
"Постанова про закриття справи була скасована генеральним прокурором як незаконна та необґрунтована", – додала Калита.
Прокурор припустила, що захисту Тимошенко було б вигідно, якби держобвинувачення заявило клопотання про примусову доставку Тимошенко в суд. Утім, Калита наголосила:
"Наразі я не вважаю за необхідне, щоб нами було заявлено таке клопотання. Ми все таки сподіваємось, що якщо підсудна дійсно вважає себе невинуватою – вона з’явиться до суду самостійно".
Як повідомлялось, сьогодні Тимошенко просила Київський райсуд Харкова розглянути клопотання про закриття кримінальної справи щодо ЄЕСУ за її відсутності на засіданні суду.
А Київський районний суд Харкова переніс розгляд кримінальної виробництва за обвинуваченням Тимошенко у зловживанні на посаді керівника «Єдиних енергетичних систем України» (ЄЕСУ) на 6 вересня.
Читайте також: Влада "законсервувала" п'ять кримінальних справ проти Тимошенко