Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо екс-гендиректора “АероСвіту”

15 Квітня 2013, 22:25

Перша справа стосується невиплати заробітної плати співробітникам компанії – порушення закону «Про працю». Друга випливає з першої – йдеться про заборгованість компанії перед Пенсійним фондом – сума становитьпонад 8 млн гривень.

За словами речника прокуратури, у двох кримінальних провадженнях  з'явився конкретний обвинувачений. Одному з колишніх генеральних директорів «АероСвіту» було направлено лист, в якому його повідомляють про підозру у порушеннях. Офіційно ім'я обвинуваченого в прокуратурі не називають.

Згідно з інформацією Forbes, йдеться про останнього керівника компанії Юрії Ємельянова. Екс-гендиректор зайняв свій пост в листопаді минулого року, змінивши на цій посаді Олександра Авдєєва. Але вже в січні 2013-го Ємельянов покинув посаду CEO «АероСвіту».

За словами співробітника прокуратури, знайомого з деталями кримінальних справ, слідчі поки не можуть передати лист Ємельянову. У профспілці «АероСвіту» кажуть, що Ємельянов перебуває в Москві. 

«Після звільнення з посади гендиректора Ємельянов залишився працювати в «АероСвіті». Станом на початок квітня його дійсно не було в Україні. У компанії офіційно сказали, що його відправили у відрядження. Ми сподіваємося, що в розшук його оголошувати не доведеться», – сказала Судак, додавши, що найближчим часом буде винесено обвинувальний акт і справа буде передана до суду першої інстанції.

Окрім того, ще одне кримінальне провадження у справі про доведення авіаперевізника до банкрутства порушив слідчий підрозділ Державної податкової служби в Київській області.

Всі кримінальні справи порушені за заявами профспілки «АероСвіту». 

Як відомо, за порушення «Закону про працю» – невиплаті заробітної плати співробітникам – обвинуваченому загрожує 5 років тюремного ув'язнення. За ухилення від сплати податків винуватець може бути покараний штрафом у розмірі 15-25 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів (це 255-425 тис. гривень) з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3 років. Якщо суд визнає провину обвинуваченого, відповідач повинен буде повернути гроші Пенсійному фонду і заплатити штраф. Якщо ж порушник не зможе повернути борг, йому загрожує 10 років в'язниці.

Видання Forbes відзначає, що якщо у двох справах буде прийнято рішення не на користь обвинуваченого, він отримає максимальний з двох термінів. До того ж суд може об'єднати ці два виробництва, але вже на стадії судового розгляду, пояснили в прокуратурі. Разом з тим українське законодавство дає обвинуваченому можливість уникнути кримінальної відповідальності – якщо на будь-якому етапі до закінчення судового розгляду справи відповідач або авіакомпанія погасить заборгованість. Це стосується як зарплатних боргів, так і заборгованості перед Пенсійним фондом.

Нагадаємо, 29 грудня 2012 року Господарський суд Київської області почав банкрутство компанії "АероСвіт", яка на лежить бізнесмену Ігорю Коломойському, на підставі заяви самої компанії. Після цього низка аеропортів відмовилася від обслуговування авіакомпанії, а система взаєморозрахунків Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) припинила обслуговування "АероСвіту". У підсумку авіакомпанія відмовилася від більшості своїх рейсів.

7 лютого 2013 року Київський апеляційний господарський суд зупинив банкрутство "АероСвіту" за скаргою податкової. "АероСвіт" також повідомив, що з середини січня не може здійснювати розрахунки за зобов'язаннями перед співробітниками, позбувшись основного джерела надходження коштів.