Прокуратура повернула державі землі функціонерів Януковича вартістю 1 млрд грн

22 Квітня 2015, 16:20

Прокуратура міста Києва, Київської, Волинської, Житомирської та Одеської областей повернула у власність держави земельні ділянки, надані колишнім чиновникам режиму Віктора Януковича, загальною вартістю 1 млрд грн. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України.

"Підрозділами представництва прокуратур міста Києва, Київської, Волинської, Житомирської та Одеської областей заявлено до суду 37 позовів про повернення понад 1,9 тис. га земель вартістю 1,1 млрд грн за результатами перевірок фактів розкрадань земельних ділянок колишнім президентом. Януковичем та іншими високопоставленими посадовими особами. Земельні ділянки вартістю 1 млрд грн вже повернуті державі", – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, у минулому та поточному роках прокурори пред'явили позови на 19,5 млрд грн. Реально повернуто у державну власність та попереджено незаконне вилучення 110,3 тис. га земель. Наразі ще на 8,2 млрд грн позовних заяв прокурорів знаходиться на розгляді у судах.

Зокрема, у державну власність повернуто 136 га земель в резиденції "Межигір'я", якими незаконно користувався Віктор Янукович.

Нагадаємо, раніше прес-служба Генпрокуратури повідомила про скасування Апеляційним судом Київської області рішення Вишгородського райсуду про відмову повернути державі мисливські угіддя Януковича в Сухолуччі. У державну власність повернули майже 9 гектарів земель. На них розміщувалася резиденція екс-президента "Акація" та його мисливські угіддя.