Прокуратура підозрює екс-керівників СБУ в перевищенні службових повноважень

6 Березня 2015, 18:03

Генпрокуратура оголосила про підозру екс-голові СБУ, його заступнику та екс-начальнику головного управління СБУ у Києві та області у перевищенні влади та своїх службових повноважень, які спричинили тяжкі наслідки. Про це йдеться на сайті ГПУ.

"Встановлено, що ці керівники СБУ, не маючи правових підстав, всупереч вимогам законодавства, з метою придушення протестних акцій, 18 лютого 2014 року оголосили про проведення антитерористичної операції та розпочали її проведення в центральній частині Києва. Зокрема, силами центру спеціальних операцій «А» при СБУ вони організували захоплення будинку Федерації профспілок України, що призвело до пожежі в цій будівлі та смерті двох осіб", – йдеться у повідомленні.

Печерським райсуд посадив екс-начальника ГУ СБУ у Києві та під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслету, двох інших фігурантів справи оголошено у розшук.

Як відомо, на 18 лютого 2014 року головою СБУ був Олександр ЯкименкоДосудове розслідування триває.

Нагадаємо, за даними медичної служби Майдану, під час сутичок 20 лютого в Києві було вбито більше 70 осіб. Більшість людей були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Причому снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту.