Про “Малоросію”, полонених і доступ місії ОБСЄ. Підсумки переговорів у Мінську

19 Липня 2017, 20:52

У Мінську в середу, 19 липня, відбулося засідання Тристоронньої контактної групи. Тиждень.ua слідкував за ходом переговорів.


Зустріч лідерів країн «нормандської четвірки»

Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік на прес-конференції після переговорів заявив, що лідери країн "нормандської четвірки" проведуть переговори в форматі телеконференції 24 липня.

За його словами, у Мінську відбулася дискусія про розведення сил і засобів у Станиці Луганській.

«У зв'язку з цим я сподіваюся на позитивне рішення з цього питання напередодні телеконференції глав країн "нормандської четвірки" 24 липня», – сказав Сайдік.


Про «Малоросію»

За словами прес-секретаря представника України Леоніда Кучми Дарки Оліфер, мова з-поміж іншого йшла про заяви про так звану «Малоросію».

«Спроба поділу України не нова, і ще в 2014 році вона зазнала краху. Замість того, щоб говорити про реінтеграцію, на яку спрямований Мінський процес, представники ОРДО заявляють про якісь окремі треки, які йдуть врозріз з узятими на себе зобов'язаннями. Тристороння контактна група закликала утриматися від будь-яких конфронтаційних заяв, які суперечать Мінським угодам», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Не варто навіть коментувати. Реакція світу на заяву Захарченка про "Малоросію"


Безпека місії ОБСЄ на Донбасі

«На території ОРДЛО патрулі СММ знову і знову стикаються з агресією і погрозами на свою адресу. Залишаються безкарними винні в загибелі представника місії в квітні 2017 року. Ми вимагаємо знайти і покарати причетних до цієї трагедії. Ми наполягаємо на допуску СММ до всієї території ОРДіЛО, зокрема, до всієї лінії українсько-російського кордону. Розцінюємо недопуск і насильство по відношенню до СММ ОБСЄ як цілеспрямовані зусилля з примусу місії до припинення своєї діяльності в ОРДіЛО», – наголосила Оліфер.


Демілітаризація Дебальцевого

Крім того, в рамках підгрупи з безпеки українська сторона вкотре поставила питання повернення до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року і демілітаризації Дебальцевого.

Читайте також: Україна в Мінську вимагала розведення сторін у районі Дебальцевого

Як відомо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на трьох ділянках на Донбасі. Відповідно до цієї угоди, розведення сторін можливе лише після семи днів дотримання режиму припинення вогню. У Дебальцевому розведення сторін досі не відбулося, попри всі домовленості.


Звільнення заручників

У гуманітарній підгрупі триває робота з узгодження списків людей, які повинні бути звільнені. Під час сьогоднішнього засідання терористи надали офіційне підтвердження про утримання 70 осіб з 132, яких вимагає звільнити українська сторона.

«Ключове питання, поставлене українською стороною на політичному підгрупі – наша вимога скасування указу президента РФ про визнання документів, виданих нелегітимними владою ОРДіЛО; відмови від захоплення українських підприємств в ОРДіЛО, від встановлення псевдокордону в ОРДО.

Читайте також: Геращенко повідомила, коли відбудуться наступні переговори зі звільнення заручників