Президента Франції освистали під час параду до Дня взяття Бастилії

14 Липня 2013, 19:36

Інцидент стався перед початком параду, коли Олланд як головнокомандувач збройними силами їхав на відкритому автомобілі  Єлисейськими полями до трибуни. Його супроводжував кавалерійський ескорт офіцерів республіканської гвардії. Представники організації проти гей-шлюбів – Manif pour tous – освистали кортеж президента.

Наприкінці параду,  коли військові виконували стрибки з парашутами над площею Злагоди, активісти французької громадської організації на підтримку сім'ї Printemps   запустили в небо велику зв'язку повітряних кульок темного кольору. 

Напередодні  рух "Маніфестація для всіх", що об'єднує супротивників легалізації одностатевих шлюбів у Франції, заявив, що відмовляється від участі в будь-яких акціях протесту в день головного свята країни через "повагу до французької армії".

Таким чином, активісти, які були налаштовані на публічні виступи в цей день, погоджували свої дії самостійно.  

Читайте також: Франція. Доба без героїв?

Цьогоріч почесними гостями урочистого параду стали глава ООН Пан Гі Мун і виконуючий обов'язки президента Малі Діонкунде Траоре.

Розпочався парад до Дня взяття Бастилії з виступу авіації: Група Patrouille de France пролетіла над Єлисейськими полями та зафарбували небо у кольори прапора країни. Після цього виступили  піхотинці:  першими йшли африканські військовослужбовці, які брали участь у французькій операції в Малі. Слідом за ними пройшли французькі військові які  також нещодавно повернулися з Малі.

Загалом участь у війському параді  взяли   265 автомобілів, 35 вертольотів і 58 літаків, у тому числі багатоцільовий винищувач Rafale, а також  виступив 241 кінь.  

Як відомо,  18 травня президент Франції Франсуа Олланд підписав закон про одностатеві шлюби, що зокрема дозволяє таким парам усиновлювати дітей.

26 травня  у Парижі відбулася велика маніфестація проти легалізації одностатевих шлюбів. За даними організаторів, в акції взяло участь понад 1 млн осіб, натомість у поліції стверджують, що було понад 150 тис. демонстрантів.