НОВИНИ

У Парижі затримали більше 90 учасників несанкціонованої маніфестації проти одностатевих шлюбів

У столиці Франції, Парижі, у понеділок затримано 93 маніфестанти з руху проти легалізації одностатевих шлюбів за участь у несанкціонованій демонстрації.

Стихійний мітинг виник неподалік від будівлі одного з ліцеїв французької столиці, куди в другій половині дня з робочою поїздкою прибув президент республіки Франсуа Олланд.

Події відбувалися біля ліцею Бюффон в 15-му окрузі Парижа. Візит глави держави був приурочений до святкування 70-ї річниці установи в окупованій німецькими військами столиці Національної ради Опору, яка в роки Другої світової війни координувала боротьбу за визволення Франції.

Під час відвідування ліцею Олланд засудив гасла демонстрантів, які закликали громадськість опиратися "фашистській державі", вказавши на неприпустимість подібних формулювань.

"Слова завжди мають сенс. Необхідно виділити їх значення. Опів був спрямований проти нацизму, окупації, - зазначив глава республіки. - Колабораціонізм означає французів, які були з окупантами. Однак фашизм, нацизм, диктатура - все це відносилося до епохи, яка, до щастя, минула. Тому ніхто не має права використовувати ці слова, щоб сьогодні захищати будь-які ідеї - якщо їх можна так назвати".

Більшість маніфестантів, що прийшли висловити протест проти легалізації одностатевих шлюбів, належать до руху "Французька весна", який об'єднує найбільш радикальних противників цього закону. Велика частина затриманих після перевірки особи була відпущена. Дві людини, у яких при обшуку виявилося холодну зброю, були доставлені до поліцейського відділку.

Нагадаємо, у неділю, 26 травня, у Парижі відбулася наймасовіша за останні місяці маніфестація проти легалізації одностатевих шлюбів. За даними організаторів, в акції взяло участь понад 1 млн осіб, натомість у поліції стверджують, що було понад 150 тис. демонстрантів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.