Президент Сирії оголосив амністію всім злочинцям, крім повстанців

24 Жовтня 2012, 08:18

Водночас громадяни, засуджені за скоєння особливо тяжких злочинів, зможуть претендувати лише на пом'якшення покарання. Так, смертну кару замінять каторгою або довічним позбавленням волі. Довічна каторга або довічне позбавлення волі – каторжними роботами терміном до 20 років. При цьому особи, засуджені за злочини, пов'язані з тероризмом, а також зловмисники, що перебувають у розшуку, не зможуть претендувати на амністію. Вони можуть розраховувати на президентське помилування лише за умови явки з повинною.

Таким чином, противники чинного режиму, що продовжують збройну боротьбу з урядовими військами, не зможуть претендувати на амністію, оскільки, згідно з нинішнім законодавством вважаються терористичним угрупованням.

Як повідомлялось, ООН готова ввести миротворчий контингент до Сирії, якщо таке рішення прийме Рада Безпеки.

Нагадаємо, на початку 2011 року в Сирії почалися масові антиурядові демонстрації, які восени переросли в повномасштабну громадянську війну, яка триває досі. Жертвами, за даними ООН, стали більше ніж 30 тисяч людей.

Нещодавно стало відомо, що Євросоюз схвалив нові санкції проти Сирії. Зокрема, в "чорному списку" тепер значиться 181 особа з оточення президента Башара Асада.

Нагадаємо, домовленість про припинення вогню, яка почала діяти 12 квітня, невдовзі було порушено, і в країні лише побільшало насильства.