Президент Сербії визнав, що його політика щодо Косова зазнала поразки

25 Вересня 2018, 09:38

Президент Сербії Александр Вучич заявив, що його політика стосовно Косова зазнала поразки, оскільки "серби вважають за краще втратити все". Про це повідомляє державна телерадіокомпанія Сербії РТС.

 

"Серби понад усе люблять скаржитися на свою долю, більше люблять плакати над чимось, що залишилося далеко, ніж мати щось у своїх руках", – відзначив сербський лідер.

 

Зокрема, він висловив побоювання, що у Белграда не буде наступного шансу.

 

"Чи буде у нас новий шанс? Я боюся, що ні. Але це не означає, що ми маємо припинити боротьбу", – наголосив Вучич.

 

"Ми будемо боротись ще сильніше за наших людей у Косові і Метохії. Ми будемо боротися, щоб ці люди були більш заможними, жили краще, мали більше прав…", – зауважив сербський президент.

 

За його словами, протягом п'яти років переговорів щодо Косова він зіштовхнувся з жорстким тиском. 

 

"Коли ми намагались виграти щось, ми втрачали все через власну безвідповідальність", – додав він.

 

Нагадаємо, 13 вересня Європарламент  схвалив рішення щодо початку переговорів із Єврорадою про скасування для Косово візових вимог. 

 

Раніше єврокомісар з питань розширення Йоганнес Ган заявив, що ЄС повинен прийняти угоду між сербами та етнічними албанцями для врегулювання суперечки щодо Косово. 

 

Так, президенти Сербії і Косова заявили, що розглядають зміни кордонів обох країн для досягнення історичного мирного врегулювання і закликали ЄС надати підтримку їхнім зусиллям.  Так, президент Сербії Александр Вучич розкритикував міжнародну реакцію на ідею зміни кордонів, заявивши, що західні уряди хочуть нав'язати свою волю албанцям та сербам. Водночас жоден з лідерів не окреслив, про які кордони йде мова. Найчастіше обговорюваний сценарій полягає у тому, що частина північного Косова, населена здебільшого сербами, перейде Сербії, а населена здебільшого албанцями Прешевська долина у Сербії стане частиною Косова.

 

НАТО після вбивства провідного сербського політика Олівера Івановича закликав повернутися Сербію й Косово до переговорів за посередництва ЄС.

 

Додамо, що лідера косовських сербів Олівера Івановича застрелили в північному місті Косовська Мітровиця 16 січня.

 

Іванович – колишній чиновник сербського уряду та голова політичної партії косовських сербів "Свобода, демократія, справедливість". Він перебував під слідством за ймовірні військові злочини щодо замовлення вбивства етнічних албанців у Косовській Мітровиці в 1999 році.

 

Як повідомлялося, майже 10 років тому Косово відділилося від Сербії. Відтоді його незалежність визнали 110 країн світу, Україна незалежність Косова не визнала.