Президент призначив Чубарова керівником Ради представників кримських татар

3 Квітня 2015, 15:30

Президент Петро Порошенко підписав указ, яким призначив голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова головою Ради представників кримськотатарського народу. Про це повідомили у прес-службі президента.

Також Указом Президента внесені зміни в Положення про Раду представників кримськотатарського народу. Зокрема, керівником Ради відтепер буде голова Меджлісу кримськотатарського народу. Голову Ради призначає та увільняє від виконання обов'язків президент.

Очільник Ради затверджує персональний склад та здійснює керівництво його діяльністю. Голова та інші члени Ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.

Місце роботи Ради представників кримськотатарського народу перенесли з Сімферополя в окупованому Криму до Києва.

Рада представників кримськотатарського народу є консультативно-дорадчим органом при президенті.

Серед завдань Ради називають аналіз, прогнозування та підготовка пропозицій щодо політико-правових, соціально-економічних, культурних та інших питань, пов'язаних з поверненням в Україну, облаштуванням, адаптацією депортованого кримськотатарського народу та його інтеграцією в українське суспільство, а також аналіз стану виконань нормативних актів щодо зазначених питань.

Як повідомлялося, Чубаров також стане депутатом Верховної Ради замість новопризначеного голови Тернопільської ОДА Степана Барни.

Нагадаємо, за словами Чубарова вже у травні в Україні з'явиться кримськотатарський мовник.