Президент Європарламенту: Справа Тимошенко – найгірший можливий прогноз на майбутнє України

24 Грудня 2011, 12:27

«Я глибоко розчарований рішенням українського апеляційного суду залишити в силі засудження колишнього прем'єр-міністра Тимошенко до 7 років ув'язнення», – підкреслюється в заяві Бузека.

Президент Європарламенту зазначив, що вибіркове застосування правосуддя по справі Тимошенко залишає мало сумнівів про «його політично мотивований характер».

«Чим далі Україна буде відходити від принципу верховенства права, який є невід'ємним для демократичних суспільств, тим неминуче більшою буде напруга у її відносинах з Європейським Союзом», – зазначив президент Європарламенту.

«Публічні заяви української влади про їхнє бажання зміцнити відносини з ЄС тестуються щоденною практикою. Справа прем'єр-міністра Тимошенко є найгіршим можливим прогнозом на майбутнє. Я закликаю українську владу доповнити їх публічні декларації чіткими діями, які б демонстрували їх відданість демократії, свободі і верховенству права. Мене турбує, що довгострокові наслідки можуть бути руйнівними», – підкреслив Бузек.

Як повідомлялося, 23 грудня колегія суддів Апеляційного суду Києва залишила без змін вирок, винесений екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко 11 жовтня Печерський районним судом столиці за «газовому справі», який передбачає позбавлення екс-прем'єра волі строком на 7 років і зобов'язує її сплатити компенсацію за збитки, завдані в результаті реалізації газових угод в 2009 році НАК «Нафтогаз Україна» в розмірі 1,5 млрд грн.