Президент Єврокомісії пояснив, що безвізовий режим буде введений після виконання всіх умов

19 Грудня 2011, 16:16

«Ми також сьогодні обговорювали впровадження плану щодо вступу безвізового режиму, і я запевняю вас, що він буде впроваджений як тільки будуть виконані усі необхідні умови», – сказав він на саміті УКРАЇНА-ЄС в понеділок в Києві.

У свою чергу президент України Віктор Янукович підкреслив, що невід'ємною складовою подальшого зближення України і ЄС є розширення людських контактів і зняття бар'єрів для вільного спілкування між українським народом і жителями європейських країн.

«Хотів би відмітити успішне завершення переговорів про внесення змін до угоди між Україною і Європейським Союзом про спрощення оформлення віз», – сказав глава української держави.

Він заявив, що стратегічною метою країни є введення безвізового режиму з ЄС, а ключовим завданням на нинішньому етапі – забезпечення виконання плану дій з лібералізації візового режиму для України.

Нагадаємо, у травні перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв  оголосив першочергові кроки для лібералізації візового режиму з Європейським Союзом. У вересні стало відомо, що Україна ініціювала переговори про візову лібералізацію з країнами Європи.

22 листопада 2010 року Україна і ЄС домовилися про план дій, які Україна повинна виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян.