"У Конгресі США розглядається законопроект, спрямований насамперед на Росію, щодо запровадження заборони на в’їзд та арешту активів посадовців, які порушували права людини. Відповідно до останньої редакції цього законопроекту, яка є у Сенаті, його можуть застосувати і до інших країн, включаючи Україну", – сказав Креймер сьогодні під час презентації звіту організації щодо ситуації в Україні "Б’ючи на сполох – раунд 2: на захист демократії в Україні".
За його словами, підтримка такого застосування закону наростає серед експертів та депутатів парламентів на Заході та навіть серед окремих депутатів українського парламенту.
"Слова "Україна" і "санкції" дедалі частіше вживаються поряд – і це відображає рівень розчарування західних посадовців тим, що Віктор Янукович, здається, не чує і не бажає слухати їх аргументів", – додав він.
Креймер додав, що Freedom House сподівається, що "можливість санкцій з боку США слугуватиме сигналом для найвищих ешелонів влади в Україні, що вони перебувають на хибному шляху".
На думку президента Freedom House, за останній час виправдалися основні побоювання організації щодо України: корупція та вибіркове переслідування опозиції набирають обертів та стали основними загрозами для демократії в України.
"Розрекламована владою антикорупційна кампанія не викликає довіри. Її використали для виправдання переслідувань політичних опонентів нинішньої влади. Крім того, будь-яка подібна кампанія зазнає поразки без керівництва згори та прикладів панівної еліти", – йдеться у звіті.
"Матеріали у ЗМІ про екстравагантну зону відпочинку в Межигір’ї, побудовану для президента Януковича, ставлять під сумнів моральне право глави держави очолити антикорупційну кампанію. За деякими оцінками, вартість резиденції наближається до 100 мільйонів доларів. Подібна ситуація в європейських демократіях спричинила б великий скандал, завдавши непоправної шкоди політичній кар’єрі, а то й призвівши до її кінця", – наголошується у документі.
За оцінками Freedom House, "дедалі безсоромніша діяльність представників панівної еліти та членів їхніх родин стає об’єднавчим чинником невдоволення нинішньою ситуацією" з боку громадян України.
Читайте також: Новий звіт Freedom House: “Крихка демократія” і помітний регрес України