НОВИНИ

Президент Freedom House: нинішня влада опускає Україну до рівня Росії

Чемпіонат Європи з футболу прикув увагу світу до ситуації в Україні та пролив світло на політичні проблеми, які там існують. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив президент Freedom House Дейвид Креймер.

«Бути господарем чемпіонату Європи з футболу повинно було бути моментом гордості для України. Натомість ми бачимо, що люди задаються запитанням – чому чемпіонат проводять в Україні, коли в країні є політичні в’язні, звучать повідомлення про расизм? У цій ситуації Євро-2012 має потенціал перетворитись на сором для влади в Україні», - вважає Креймер.

За його словами, схоже, що сьогоднішнє керівництво не здатне і не хоче вирішувати існуючі проблеми. Воно також не поважає базові свободи громадян, що є основою демократичного суспільства.

«Ми бачимо нездатність і небажання уряду України вирішувати проблеми з вибірковим переслідуванням. Ми піднімали це питання під час візиту в Україну на найвищому рівні. Я сподівався, що вихід з ситуації буде знайдено. Але Генеральна прокуратура України відкриває нові справи проти Тимошенко, останні – за звинуваченням у причетності до вбивства Щербаня. Я не кажу, що Тимошенко повинна мати імунітет, але шлях, яким вони проводять розслідування, я б сказав переслідування її, Луценка та інших, не викликає жодної довіри. Якщо не має підстав, вони не повинні тримати цих людей у тюрмі, і таки сподіваюсь, що вони знайдуть шлях звільнити їх рано чи пізно», - пояснив президент Freedom House.

Він також зауважив, що не зважаючи на намагання уряду придушити активність громадянського суспільства, українське громадянське суспільство набирає сили.

«Після останнього візиту в Україну я відчув, що активність суспільства зростає. Громадянське суспільство у 2011-му було у депресії, розчароване і не бачило альтернатив, але тепер, здається, вони перетворюють це розчарування на мобілізацію. Громадянське суспільство вийшло з пасивної стадії, і це надзвичайно позитивний розвиток», - вважає експерт.

Цей розвиток, на його переконання, надзвичайно важливий на фоні активізації громадського руху у Росії.

«Те, що відбувається в Україні – надзвичайно важливо для Росії і навпаки. В обох країнах діють режими, які не поважають базові свободи, які переслідують опозицію, які саджають за ґрати лідерів опозиції. У цьому сенсі ми бачимо багато спільного, але я сподіваюсь, Україна не впаде до рівня Росії. У нашому аналізі Україна визнається як «частково вільна», але ситуація погіршується. Росію ми визнаємо «не вільною» країною. Але я не хочу, щоб Україна впала до рівня Росії, а хотів би, щоб Росія піднялась до рівня України, і обидві країни почали рухатись у позитивному напрямку», - зауважив експерт.

Як повідомлялось, в останньому звіті Freedom House про стан демократії в країнах, які здійснюють перехід до демократії, вказано, що Віктор Янукович «путінізує» Україну.

Нагадаємо, критика процесів згортання демократії в Україні лунала і в інших звітах FreedomHouse з оцінками індексу свободи в світі.

Негативні тенденції в Україні посилилися після того, як нинішня українська влада розгорнула кримінальне переслідування політичної опозиції і засудила за перевищення службових повноважень колишніх урядовців на чолі з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.