На його думку, це пов'язане з тим, що тепер ЄС буде надавати допомогу країнам Північної Африки за рахунок коштів, які виділялися для країн Східної Європи, зокрема, у рамках ініціативи "Східне партнерство".
"Коли 5 років тому я говорив, що вікно в Європу закривається, це було ще до революції в арабських країнах. Я не говорю, що Північна Африка вступить у Європейський Союз, але до цього часу країни "Східного партнерства" одержували в 27 разів більше коштів, ніж країни Північної Африки. І ресурси для країн Східної Європи скорочуються, тому що багато грошей іде на допомогу Тунісу, Лівії і Єгиптові", – зазначиввін.
Ільвес також заявив, що ЄС не буде додавати зусиль для сприяння євроінтеграції України.
"Євросоюз не має нікого стимулювати, ця справа України. Євросоюз не стане вас ні в чому переконувати. Це ви маєте переконати Євросоюз, щоб вас прийняли. Так що ЄС нічого не стане робити, лише наполягатиме, щоб були виконані всі умови, необхідні для укладення угоди про вільну торгівлю", – заявиввін.
Проте, Ільвес підкреслив, що Естонія перебуває серед тих країн ЄС, які готові активно сприяти Україні в її європейських прагненнях, і закликав Україну до реформ, необхідних для відповідності вимогам ЄС.
Однак, за його словами, Естонія "належить до меншості, яка прагне взяти Україну в ЄС. І ця меншість зменшується".
Як заявили, у свою чергу представники Польщі, офіційна Варшава робитиме все можливе, щоб події у Північній Африці й на Близькому Сході не відвернули увагу Європейського Союзу від східних сусідів Польщі, зокрема, України.
Нагадаємо, у березні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Україна хотіла б, щоб Європейський Союз збільшив фінансування для проведення реформ, необхідних у процесі євроінтеграції.
З початку 2011 року низка країн Близького Сходу та Північної Африки, зокрема Туніс, Єгипет, Бахрейн, Ємен і Лівію, охопила хвиля акцій протесту проти влади. У результаті вже були зміщені правлячі режими в Єгипті та Тунісі.