НОВИНИ

Україна може підписати угоду про асоціацію за головування Польщі в ЄС

Офіційна Варшава робитиме все можливе, щоб події у Північній Африці й на Близькому Сході не відвернули увагу Європейського Союзу від східних сусідів Польщі, зокрема, України. Так вважають у Польському інституті публічних справ (ПІПС).

Аналітики інституту вважають поглиблення співпраці Євросоюзу шістьма країнами, що охоплені програмою «Східне партнерство», головним зовнішньополітичним пріоритетом польського головування в ЄС.

Водночас вони наголошують, що Варшаві нелегко буде зосередити увагу Брюсселя на європейських прагненнях України, Молдови чи країн Північного Кавказу. Оскільки, увага  об’єднаної Європа прикута до розвитку подій у Лівії, Сирії та в інших мусульманських країнах.

Утім, польські аналітики сподіваються, що ці події не загальмують процесу укладення договору про асоціацію України з ЄС. Варшава зацікавлена в тому, щоб такий договір був підписаний саме за її головування в Європейському Союзі. Це підтверджують останні заяви керівництва польського МЗС.

Крім того, наголошують аналітики, укладення такої угоди неабияк зміцнило б авторитет Польщі серед її східних сусідів.

Аналітик ПІПС Томаш Жорначук не виключає, що угоду з Україною можуть підписати у другому півріччі 2011 року. За його словами, це навіть більш реальне, аніж вступ до ЄС Хорватії, що мав би відбутися до кінця цього року.

«Як на мене, під час головування Польщі в ЄС прогрес у співпраці Євросоюзу з Україною більш імовірний, аніж вступ Хорватії в ЄС. У деяких rколахБрюсселі вже сьогодні відкрито говориться про те, що Хорватія може не завершити переговорний процес до кінця червня, а це означає, що договір про вступ Хорватії в ЄС не вдасться підписати цього року. Я вважаю, що нам скоріше вдасться реалізувати якісь інституційні форми поглиблення співпраці з Україною, аніж цей конкретний договір із Хорватією», - пояснив Жорначук.

Як повідомлялось, під час зустрічі у Києві з президентом Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу, Віктор Янукович заявив, що Україна має стратегічний план інтеграції до ЄС, і цей план підкріплений законом України про засади внутрішньої і зовнішньої політики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.