Про кібероборону й кібергігієну забувати не можна. Дуже важливо, щоб люди усвідомлювали: ніхто не зможе захистити їх, окрім них самих, а уряди мають для цього надати інструменти. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловила президент Естонії Керсті Кальюлайд.
«У випадку кіберзагроз можна навіть не перейматися тим, де їхнє джерело. Просто треба захистити себе. І це не тільки сфера оборони. За десять років, напевне, можна буде підірвати багатоквартирний будинок, зламавши систему холодильника, підключеного до інтернету речей. Отже, про кібероборону й кібергігієну забувати не можна. Дуже важливо, щоб люди усвідомлювали: ніхто не зможе захистити їх, окрім них самих. А уряди мають для цього надати інструменти, починаючи від ідентифікації цифрової особи», — сказала вона.
Читайте також: Президент Естонії: Українська ГТС в певному сенсі значно краща за «Північний потік 2»
Кальюлайд наголосила, що постійно потрібно бути на крок попереду.
«Ми завжди маємо бути на крок попереду. В Таллінні діє Об’єднаний центр передових технологій з кібероборони НАТО. Це також допомагає нам розвивати правове розуміння кіберризиків та реакції на кібернетичні інциденти й війни. Ми хочемо вивести цю дискусію на рівень Ради безпеки ООН — Естонія є кандидатом на непостійне членство в ній (у 2020–2021 роках. — Ред.) Як Нова Зеландія вивела питання зміни клімату на рівень ООН, так і ми хочемо зробити це з кібербезпекою. Ми спробували чітко визначити, як саме міжнародне законодавство працює в кіберсфері, але цього не вдалося. Тож нам потрібно оперативно розробляти міжнародні договори в цьому сегменті, вони вже давно на часі», — розповіла вона.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»