НОВИНИ

Президент Естонії: Українська ГТС в певному сенсі значно краща за «Північний потік 2»

Використовувати газотранспортну систему України було б технічно краще, оскільки є сховища блакитного палива.

Президент Естонії Керсті Кальюлайд вважає, що російський «Північний потік 2» не потрібен Євросоюзу, адже є українська газотранспортна система і вона в певному сенсі значно краща за новий газогін, у неї є газосховища біля кордонів ЄС.

 

«Я працювала в цій сфері й не розумію, навіщо потрібен «Північний потік 2», якщо є українська ГТС і вона в певному сенсі значно краща за новий газогін. Також у неї є газосховища, розташовані близько до ЄС», — сказала вона в інтерв’ю Тижню.

 

За словами Кальюлайд, у принципі це було б технічно краще, оскільки Україна має сховища.

 

«Можливо, українську ГТС треба оновити й це потребує інвестицій. Можливо, країна ще не зробила всього потрібного для лібералізації свого енергетичного ринку, не провела анбандлінг (розділення між різними компаніями функцій видобутку, збуту й транспортування енергоносіїв — Ред.), у результаті якого в приватизаційних конкурсах могли б узяти участь і західні компанії. У цьому я не настільки добре обізнана. Але якщо говорити з технологічного погляду, то наявність сховищ плюс домовленість про те, що ціна газу не залежатиме від точки його входу до європейської системи (це, зокрема, зміни, передбачені Директивою про ринок газу, запропонованою Єврокомісією) допомогли б вирішити це питання вигідно щонайменше в технічному плані, якщо деякі країни так уже наполягають на тому, що їм потрібно більше російського газу», — пояснила президент Естонії.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.