Президент Чехії знову заявив про “громадянську війну в Україні”

17 Листопада 2014, 10:15

Президент Чехії Мілош Земан все ще переконаний, що в Україні триває громадянська війна. Про це він заявив під час інтерв'ю російським журналістам.

"По-моєму, найголовніше, треба зрозуміти, що в Україні просто громадянська війна. Нам не треба займатися якимись мріями про підтримку, включаючи економічну підтримку України, тому що в умовах громадянської війни, економічна підтримка – це повна нісенітниця", – заявив він.

Економічну допомогу Україні Земан назвав "втратою грошей".

"Ну, ось перший крок – це договір між українцями і українцями. І тільки другий крок – договір про газ, договір про збереження України перед банкрутством, тому що цей ризик реально існує, в умовах громадянської війни будь-яка економічна допомога – це лише втрата грошей", – додав Земан.

Президент Чехії також висловив песимістичні погляди щодо швидкого вирішення кризи в Україні та наголосив на тому, що для уникнення банкрутства, необхідно зупинити "громадянську війну".

"Уявіть собі величезні гроші, які вам потрібні для громадянської війни з обох сторін. Ви практично не маєте грошей і на щось інше, тільки на війну. Так? Отже, якщо ви хочете уникнути банкрутства, ви повинні зупинити громадянську війну",  – підкреслив він.

Окрім того, за словами Земана, він не підтримує санкції проти Росії, оскільки в такому разі "втрачають усі".

"Санкції є ось такою loss-loss стратегією, стратегією, при якій втратять все, і ніхто не має ніякі переваги",  – зазначив він.

Проти санкцій, за його словами, виступають і інші країни ЄС.

"Це не тільки Чехія, це Словаччина, Угорщина, здається, що навіть Австрія. Значить, наприклад, прем'єр Словаччини Роберт Фіцо висловлює свою недовіру, що стосується санкцій ще голосніше, ніж Чехія. Деякі європейські держави також трошки коливаються", – додав президент Чехії.

Нагадаємо, 16 листопада президент України Петро Порошенко відвідав зустріч з президентами країн "Вишеградської четвірки", серед яких був і Земан.

Також нагадаємо, що на початку листопада президент Чехії вилаявся у радіоефірі та похвалив Путіна.