НОВИНИ

Порошенко анонсував новий формат роботи з Вишеградською четвіркою

Президенти домовились про налагодження постійної взаємодії на рівні міністрів закордонних справ та оборони країн «Вишеградської четвірки» та України.

Президент України Петро Порошенко та президенти країн «Вишеградської четвірки» на зустрічі у Братиславі домовились про започаткування нового формату співробітництва. Про це Порошенко повідомив на прес-конференції, повідомляє прес-служба президента.

За словами Порошенка, зокрема, домовлено про налагодження постійної взаємодії на рівні міністрів закордонних справ та оборони країн «Вишеградської четвірки» та України.

Президент підкреслив, що підтримка, яку Україна отримала в Братиславі, конче необхідна для неї.

"Всі країни засвідчили: ми маємо справу з агресією. Ми маємо продемонструвати єдність всієї Європи і солідарність з Україною в питаннях і безпеки, і економіки. І я побачив цю солідарність і підтримку у Братиславі", - сказав Порошенко, подякувавши за таку "тверду і чітку позицію".

Він також зазначив, що "задоволений стилістикою розмови": обговорювалися питання конкретної підтримки.

«Звучала позиція: де буде необхідна підтримка - ми прийдемо на допомогу. Це саме те, що зараз потрібно Україні", - наголосив президент і додав, що головне, про що йшлося під час зустрічі - це питання безпеки.

У свою чергу президент Польщі Броніслав Коморовський подякував президенту Словаччини за запрошення президента України на зустріч «Вишеградської четвірки». На його переконання, такий формат потрібен зараз.

"Вишеградська четвірка" солідарна і підтримує Україну, яка "протистоїть російській агресії". Він висловився на підтримку ідеї створення постійного формату взаємодії "Вишеградська четвірка і Україна" на різних рівнях.

Президент Угорщини Янош Адер подякував Порошенку за те, що «він віддає задля мирного вирішення ситуації». Він також підкреслив, що Угорщина з самого початку виконувала всі рішення щодо запровадження санкцій до Росії.

«Так буде і в майбутньому», - заявив Адер.

Президент Словаччини Андрей Кіска підкреслив, що всі країни «Вишеградської четвірки» солідарні з Україною і наголосив, що санкції необхідні в той час, коли діалог не діє.

Нагадаємо, раніше Порошенко заявив, що Україна готова до можливої війни з Росією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.