Президент Білорусі емоційно відреагував на рішення Росії ввести прикордонну зону

3 Лютого 2017, 11:42

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив, що глава ФСБ Росії "одним розчерком пера" перекреслив міждержавну угоду між Білоруссю і РФ щодо кордону. Про це він сказав у п'ятницю, 3 лютого, на зустрічі з журналістами в Мінську.

"Існують міждержавні договори і угоди, і один якийсь міністр, нехай навіть сильний, ФСБ-шник і так далі, одним розчерком пера поставив хрест на всіх домовленостях, видавши свій наказ – 801, 802, 803. Я називаю навіть номери цих наказів", – сказав Лукашенка.

Глава Білорусі підкреслив, що його країна "жодного (міждержавного з РФ) договору не порушила". "Росія штурхає їх в хвіст і в гриву", – зазначив Лукашенка.

Він заявив, що російсько-білоруські відносини переживають кризу, а одна з причин цього, на думку Лукашенки – певні сили в керівництві РФ, "чиї дії розходяться з позицією глави держави".

"Дійсно, там (в Росії) різні сили. На жаль, вони сьогодні різні і в керівництві країни. І, що дуже погано, що деякі речі розходяться з думкою і рішеннями самого президента", – сказав Лукашенка.

Говорячи про відносини з Росією, глава Білорусі зазначив: "Останнім часом ситуація розвивається неважливо. Але ще раз підкреслюю: сили там різні. І він, президент (Владімір Путін – Ред.), прямо мені каже: "Ти не звертай уваги. Те, що ти мені сказав, я навіть цього не знаю, у нас настільки цей спектр…" Чи знає, чи не знає, щось, напевно, знає, але не наважився сказати і т.д.".

Крім того, Лукашенка заявив, що в Росії побоюються переорієнтації республіки на Захід.

"Загострення (у відносинах з РФ – Ред.) відбувається тому, що у Росії з'явилася настороженість, що Білорусь піде на Захід", – сказав білоруський президент.

За його словами, в російських ЗМІ "Макея (міністра закордонних справ Білорусі – Ред.) почали "дубасити", що це він веде на Захід".

"Ніякий Макей не веде переговорів без згоди президента. У РФ всі повинні розуміти, що це узгоджена позиція, на яку підштовхнув мене мій друг Путін", – сказав Лукашенка.

При цьому він зазначив: "Поки я президент, жоден камінь в сторону російської людини кинутий не буде". "Росія – це святе", – заявив президент Білорусі.

Нагадаємо, напередодні глава ФСБ Росії Алєксандр Бортніков наказав ввести режим прикордонної зони вздовж російсько-білоруського кордону. Наказ набирає чинності з 7 лютого 2017 року. Рішення прийняте для "створення необхідних умов охорони державного кордону РФ". У Білорусі заявили, що Росія прийняла рішення про встановлення прикордонної зони без попереднього повідомлення.

Раніше Росія заборонила іноземцям в'їзд на свою територію з Білорусі. У січні 2017 року Білорусь ввела безвізовий режим для громадян 80 країн.