НОВИНИ

Росія заборонила іноземцям в'їзд на свою територію з Білорусі

Іноземці, відповідно до російських законів, мають право в’їжджати до Росії тільки через міжнародні пункти пропуску, а на російсько-білоруському кордоні жодного такого пункту немає.

У Росії підтвердили, що громадяни третіх країн не мають права в’їжджати на територію цієї країни, перетинаючи її кордон із сусідньої Білорусі. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як заявила на брифінгу речниця Міністерства закордонних справ РФ, раніше іноземці вільно перетинали білорусько-російський кордон, не проходячи паспортного контролю, але «зараз ситуація у світі кардинально змінилася», і різко зросли ризики, пов’язані з терористичними й міграційними питаннями.

Вона заявила, що на цьому кордоні російські «компетентні органи» регулярно затримували осіб, що не мали підстав для в’їзду до Росії і «становили загрозу її безпеці».

За словами речниці, іноземці, відповідно до російських законів, мають право в’їжджати до Росії тільки через міжнародні пункти пропуску, а на російсько-білоруському кордоні жодного такого пункту немає. Причина в тому, що Росія і Білорусь, хай і формально на папері, ще з 2000 року становлять єдину так звану «союзну державу», і на кордоні між ними відсутній прикордонний контроль.

Захарова заявила, що нині російські відомства ведуть активну роботу для пошуку виходу з ситуації, що склалася, і взаємодіють із цього питання з білоруською стороною.

Останні місяці вже не раз повідомляли, що групи іноземців, які прямували до Росії через Білорусь автобусами, були змушені до об’їздів у кількасот кілометрів, щоб урешті в’їхати до Росії з інших напрямків.

Нагадаємо, за даними української розвідки, Росія розгорнула підрозділи на кордоні з "ЛНР", щоб не пропускати дезертирів на свою територію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.