Ця нагорода присуджується письменникам, художникам, науковцям і громадським діячам, котрі зробили значний внесок у зміцнення миру передусім своєю діяльністю в царині мистецтва та науки. Сума премії, заснованої 1950 року, становить €25 тисяч. Серед її лауреатів – письменник та художник Герман Гессе, філософ та психолог Карл Ясперс, дитяча письменниця Астрид Ліндгрен, літературознавець і дисидент Лев Копелев, драматург і політик Вацлав Гавел, прозаїк Орхан Памук.
Алексієвич після нагородження розповіла, що збирається витратити премію, зокрема, на книжки. "На що я завжди витрачаю: я купую книжки, перш за все, свою "Чорнобильську молитву", і роздаю людям. "Чорнобильську молитву" – там, де Лукашенко збирається будувати атомну електростанцію, аби люди знали, до чого це може призвести", – сказала письменниця.
Також вона додала, що у майбутньому має намір написати книжку про любов. "Тепер, коли цикл "Голоси Утопії" завершено, я мрію написати книжку про любов. Це будуть сто жіночих і сто чоловічих розповідей про кохання", – підкреслила Алексієвич.
Як відомо, білоруська письменниця Світлана Алексієвич входила до трійки фаворитів Нобелівської премії з літератури – 2013 за версією букмекерської контори Ladbrokes.
Нобелівський комітет визнав канадську письменницю Еліс Манро лауреатом премії з літератури.
Читайте також: Нобелівська лауреатка Еліс Мунро реабілітувала жанр коротких історій