НОВИНИ

Нобелівську премію з літератури отримала письменниця з Канади

Нобелівський комітет визнав канадську письменницю Еліс Манро лауреатом премії з літератури. Згідно з повідомленням комітету, журі відзначило Манро за майстерність у написанні сучасних оповідань.

У Нобелівському комітеті зазначили, що 82-річна Манро є майстром у «тонкому оповіданні історій, для яких притаманні ясність і психологічний реалізм». 

В активі письменниці - Букер та три премії канадського генерал-губернатора.

Нагадаємо, найпрестижнішу у світі наукову премію з фізіології та медицини отримали троє вчених: Джеймс Ротман і Ренді Шекман з США та Томас Зюдхоф з Німеччини. Як зазначається у повідомленні на офіційному сайті Нобелівської премії, цього року премію присудили за розкриття таємниці, як клітини організовують власну транспортну систему.

Премію у галузі фізики отримали бельгієць Франсуа Енґлер i британець Пітер Хіґс, які передбачили існування однієї з базових елементарних частинок - бозону Хіґса.

Премію з хімії отримала команда вчених, які працюють в університетах США та Франції: Мартін Карплус, Майкл Левітт та Арі Варшель. В повідомленні шведської Королівської академії наук вказано, що нагороду вони отримали "за розвиток багатомасштабних моделей для комплексних хімічних систем".

Попереду ще оголошення лауреатів премії миру (11 жовтня) та з економіки (14 жовтня).