Прем’єр Китаю: обстановка в Азії нестабільна і складна

13 Травня 2012, 09:15

"Північно-Східна та Східна Азія стикаються з факторами нестабільності і невизначеності, їх важко передбачити", – сказав він на відкритті зустрічі з прем'єр-міністром Японії Йосіхіко Нодой і президентом Південної Кореї Лі Мен Баком.

Тристороння зустріч почалася у Пекіні в неділю. Вень Цзябао підкреслив: "У цей важливий момент обмін думками між керівниками Китаю, Японії і Південної Кореї має істотне значення для збереження миру і стабільності в регіоні".

Нагадаємо, сторони розглядають на зустрічі ряд проблем торговельно-економічного та фінансового співробітництва між ними, включаючи питання угоди про тристоронньої вільної торгівлі, а також ситуацію в регіоні.

При обговоренні міжнародних проблем центральне місце займає північнокорейська проблематика. Нода напередодні відльоту до Пекіну заявив журналістам, що керівники трьох країн сконцентрують увагу на заходах, спрямованих на те, щоб не допустити здійснення Північною Кореєю третього ядерного випробування.

Нагадаємо, в ніч з 12 на 13 квітня КНДР запустила ракету із супутником на борту. Цю інформацію підтвердили США та Японія.

Читайте також: Китайське попередження: Пекін різко критикує Москву