Представництво ЄС закликало Росію скасувати незаконний вирок Умерову

28 Вересня 2017, 12:09

Вирок одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову є ще однією чіткою ілюстрацією серйозного погіршення прав людини в окупованому Криму. Про йдеться в заяві Представництва Європейського союзу в Україні.

Так, представництво засудило вирок заступника голови Меджлісу.

"У середу так званий "суд" у Криму засудив кримськотатарського лідера та заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова до двох років позбавлення волі. Європейський союз не визнає незаконну анексію Кримського півострова Російською Федерацією і тому не визнає цей "суд" і його вирок", – йдеться в заяві.

Відзначається, що вирок Умерову є серйозним порушенням його прав, ще одним прикладом переслідування кримськотатарської громади і ще однією чіткою ілюстрацією серйозного погіршення прав людини на Кримському півострові.

"Він був засуджений за висловлювання інакомислення проти незаконної анексії Кримського півострова у відповідності зі статтею 280.1 Кримінального кодексу Росії "Про громадські заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії". Цей вирок порушує міжнародне гуманітарне право, і Європейський союз очікує, що він буде скасований", – наголошують в заяві.

Також зазначено, що в цьому зв'язку ЄС неухильно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.

"Ми повторюємо, що всі незаконно засуджені громадяни України на Кримському півострові і в Росії повинні бути негайно звільнені", – додають в представництві.

Нагадаємо, 27 вересня підконтрольний РФ Сімферопольський суд оголосив вирок одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову у вигляді двох років колонії-поселення. Міністерство закордонних справ України висловило протест та засудило вирок Умерову.

Згодом Петро Порошенко назвав ганебним вирок підконтрольного Кремлю суду щодо справи одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова. 

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International та Британія також засудили вирок Ільмі Умерову.