Алла Лазарева головна редакторка «The Ukrainian Week, Edition Francaise», керівниця напрямку іномовлення, власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Представники Європейської Комісії з Ефективності Судочинства хочуть відвідати Україну

21 Вересня 2012, 00:25

За оцінками голови робочої групи комісії Київ надав менше за всі інші 46 країн-учасниць  інформації та статистичних даних до вивчення . “Україна найгірше співпрацює з нашим Комітетом порівняно до всіх інших держав. Це — абсолютний факт. Ми не маємо достатньо інформації та не можемо ефективно оцінити її судочинну систему”, – пояснив для Тиждень.ua  Жан-Поль Жан.

Очільники підструктури Ради Європи не стали казати, чи бойкотує Київ співпрацю з нею.  “Ми не можемо коментувати мотивації української влади, але змушені проконстатувати: Україна — єдина держава, яка  з нами майже не спілкується, і вона одна така у всій Раді Європи. Наші критерії дуже прозорі: це кількість та якість відповідей від кожної країни. Наприклад, Франція та Італія співпрацюють дуже активно. Несподівано покращив деякі показники та пішов на контакт Азербайджан. Хоч ситуація там залишається складною. Цього року ми були з місією в Росії, і дуже хотіли б відвідати якнайшвидше Україну”, – відзначили в підструктурі Ради Європи.

У Комісії з Ефективності Судочинства припускають, що працювати з Києвом, ймовірно, не виходить через те, що в усіх державах співрозмовником виступає Міністерство юстиції, але в Україні  — Міністерство закордонних справ.   “Якщо б змінити відповідальну структуру, може, справи пішли б на краще”, -сказав у розмові з Тиждень.ua секретар Комісії Стефан Лейєнберг.

Читайте більше: Україна найгірше в Європі співпрацює з Єврокомісією з ефективності судочинства