НОВИНИ

  ▪   Марина Міщенко

Україна лідирує серед 47 країн-членів Ради Європи за кількістю прокурорів

Україна є однією з небагатьох членів Ради Європи, які не мають жодних систем оцінки діяльності суддів. Про це йдеться в останньому звіті Ради Європи щодо якості та ефективності функціонування судових систем країн-членів за 2010 рік, опублікованому на офіційному сайті організації.

Відповідно до даних, наданих українським урядом розробникам звіту, витрати на судову систему в Україні є одними з найнижчих в регіоні та складають €5,6 у розрахунку на одного громадянина. Найнижчим цей показник є в Молдові – €2,4 на людину, найвищим – у Швейцарії (€116,5) та Сан Маріно (€163,5). У Росії та Польщі ця цифра становить €20,4 та €35,7 відповідно.

Між тим, за даними Ради Європи суми коштів, які витрачаються на освіту та підготовку суддів, в Україні у період з 2008 по 2010 роки скоротилося на 87,2% через перерозподіл грошей задля інших урядових програм. Тоді як загалом по Європі фінансування виросло в середньому на 15% завдяки створенню нових інституцій (Бельгія та Швейцарія) та активній підготовці суддів (Росія, Молдова, Болгарія).

Втім, сума витрачена урядом України на прокуратуру в 2010 році становить 0,11% від ВВП, що є одним з найвищих показників серед усіх досліджених країн. Крім того Україна має найвищу з усіх країн кількість прокурорів – 24.9 на 100 тис населення.

Разом Андоррою, Кіпром, Грецією, Молдовою та Сан Марино Україна також потрапила до групи країн з найнижчим рівнем комп’ютеризації судів.

Україна, Андорра, Вірменія, Бельгія, Угорщина, Ірландія, Люксембург, Мальта, Болгарія, Кіпр, Румунія також не мають спеціальних систем для оцінки діяльності суддів. А Україна при цьому є єдиною країною, де немає жодної системи моніторингу кількості справ, які надходять до судів, кількості рішень та тривалості проваджень. 

Молдова, Грузія, Україна та Норвегія є лідерами за кількістю відкритих проваджень проти професійних суддів. В Україні в середньому в 2010 році таких справ було 9,9 на 100 суддів. Тоді як рекордною того ж року стала також кількість розслідувань щодо прокурорів – 602. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.