«Мова йде про офіційні документи, якими будуть користуватися офіційні інститути. Вживання української мови в документообігу є обов'язковим. Додатково, за рішенням органів місцевого самоврядування, як колегіального представницького органу, документообіг може здійснюватися ще й іншою мовою, наприклад, російською. Але ні в якому разі не обмежить, а тим більше не замінить використання української мови», — пояснив народний депутат.
«Відповідно до статті 10 Конституції України, українська мова є державною. Ця стаття може бути змінена, але у спосіб, передбачений розділом XIII Конституції України. Але з цього питання повинен бути громадський консенсус», — цитує парламентарія його прес-служба.
«Коли коментуємо ті чи інші рішення, ми повинні спиратися не на свої припущення, а на зміст документів, які ми розглядаємо», – зазначив він.
Нагадаємо, 3 липня Рада ухвалила в цілому законопроект про основи державної мовної політики. Головуючим на засіданні був перший віце-спікер Адам Мартинюк. Литвин у той час був на засіданні гуманітарної ради при президенті.
4 липня Литвин оголосив про відставку. В Україні почалися акції протестів проти цього закону в кількох містах.
В той же час президент Янукович доручив Кабміну розглянути поправки до закону про мовну політику для того, щоб у разі необхідності підготувати зміни до вже прийнятого закону.