«Прагнення України вступити до Євросоюзу спричинить серйозну втрату зростання ВВП, погіршення загальної структури економіки України, перетворення України в резервуар дешевої робочої сили і, внаслідок цього, втрату реального економічного суверенітету", – сказав Глазьєв на конференції «Перспективи євразійської інтеграції України» у Верховній Раді.
Водночас, з його слів, при інтеграції України в економічні структури Євразії, країну очікують більш сприятливі макроекономічні прогнози, зокрема, приріст валового внутрішнього продукту України в найближчі 10 років міг би становити 200 млрд доларів, нарощування загальної конкурентноспроможності економіки країни в машино-, авіа- і суднобудівних областях.
Крім цього, зі слів Глазьєва, процедура прийняття рішень у митному союзі ЄЕП прозора, і суверенітет жодної держави-учасника піддаватися утискам не буде.
Як повідомлялось, 18 жовтня 8 країн Співдружності незалежних держав домовилися про створення зони вільної торгівлі.
Цю угоду підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова й Таджикистан, при цьому Азербайджан, Узбекистан і Туркменістан вивчатимуть можливість приєднання до зони вільної торгівлі.
Україна вирішила вивчити можливість приєднання до технічних регламентів митного союзу ЄЕП.
Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький виключає входження України в інші економічні союзи у разі створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.
Президент Віктор Янукович заявляє, що єдиним неузгодженим питанням у переговорах між Україною і ЄС щодо угоди про асоціацію є питання включення до неї перспективи членства України в ЄС.