Представник Януковича визнав підкуп і тиск на виборців

17 Жовтня 2012, 09:39

Говорячи про те, чому у влади та міжнародних спостерігачів відмінні погляди на наявність порушень на виборах, він підкреслив: "Я не думаю, що у нас відмінні погляди і відмінні цінності. Тому що Україна дійсно офіційно, законодавчо зафіксувала свій європейський вибір. Ми цілеспрямовано працюємо і над ЗВТ з ЄС і над питанням асоційованого членства. І в цьому контексті вибори є черговим викликом для нас. Тому ми разом з опозицією відпрацювали не досконалий, але непоганий закон, який дозволяє чесно конкурувати політичним силам".

Водночас, Мірошниченко погодився, що є певні порушення у застосуванні виборчого закону.

"Що стосується застосування закону, точніше як правило його "творчого" використання, то ми бачимо і підкуп, і тиск на виборців, і намагання маніпулювати громадською свідомістю. Не дарма президент створив робочу групу щоби розбиратися в питаннях які виникають у журналістів. Також він створив групу для того, щоби ми реагували на порушення.  І коли виборці піддаються такій спокусі з боку учасників перегонів у вигляді підкупу, у вигляді подарунків, якихось преференцій то – це прикро", – наголосив "регіонал".

"Звісно, наші колеги з ЄС та США звертають нашу увагу, що це не є тими стандартами, до яких прагне Україна і ми маємо реагувати на це", – додав Мірошниченко.

За його словами, раніше була ідея внести деякі корективи закону про вибори, аби його удосконалити, та ці функції вирішили перекласти на ЦВК.

"Була пропозиція внести зміни до цього закону. Але враховуючи, що в таких спосіб ми могли б порушити ту довіру, яка виникла у ВР, у суспільстві, у міжнародних спостерігачів до цього закону, зваживши плюси і мінуси, переваги і ризики, пов'язані з тим, що ми почнемо втручатися, або відкриємо цей ящик Пандори, то ми вирішили що краще, щоби Центральна виборча комісія своїми рішенням врегулювала це питання, а депутати не втручалися", – пояснив представник президента у ВР.

Як повідомлялось, спостерігачі від Канади, в оприлюдненому проміжному звіті зазначають, що в Україні підготовка до парламентських виборів відбувається на тлі широкомасштабного підкупу виборців, використання адмінресурсу та процедурних порушень.

За словами керівник місії Анни Шептур, зафіксовано понад тридцять випадків порушень прав людини. Спостерігачі також висловили сумнів у чесності процесу відбору членів виборчих комісій: як мовиться в їхньому звіті, «процес який відбувся шляхом жеребкування за принципом «переможець отримує все».

Нагадаємо, підготовку до виборів також розкритикувала група міжнародних спостерігачів Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами – ENEMO. За їхніми висновками, в окружних виборчих комісіях відсутнє збалансоване представництво політичних партій. За даними ENEMO, з 4050 члені окружних виборчих комісій вже замінено на 52%.