НОВИНИ

Європейські спостерігачі стурбовані відсутністю балансу партій в окружкомах

В окружних виборчих комісіях на виборах до Верховної Ради відсутнє збалансоване представництво політичних партій. Про це йдеться в проміжному звіті Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами – ENEMO, оприлюдненому в четвер, 11 жовтня.

"Склад і часті зміни в окружних виборчих комісіях викликають стурбованість у зв'язку з відсутністю балансу політичних партій", - сказано в повідомленні ENEMO.

Спостерігачі також відзначають,  що часто робота комісій супроводжується протистоянням між провладними та опозиційними силами.

Керівник наглядової місії ENEMO в Україні Пітер Новотни, який представляв звіт,  підкреслив, що окружні комісії проводять закриті засідання, а в деяких комісіях їхні члени від опозиційних партій не мають доступу до всіх документів, зокрема до протоколів, спискам членів дільничних виборчкомів і спискам розподілу керівних посад.

За даними організації, члени окружних виборчих комісій, - всього 4050 людей, були замінені на 52%.

Також спостерігачі  вказують на збільшення кількості скарг кандидатів у депутати Верховної Ради на тиск із боку представників влади й арешти.  У проміжному звіті організації зазначається, що деякі кандидати із цих причин відмовляються брати участь у виборах.

"В окрузі №18 Вінницької області кандидата-самовисуванця Руслана Демчука заарештували після розслідувань податкової служби. В окрузі №9 обвинувачення проти кандидата від "Батьківщини" зросли від обвинувачення в хуліганстві до навмисного вбивства. У двох випадках заарештовані кандидати викликаються в суд кандидатами від Партії регіонів", - сказано у звіті.

Загалом, організація зазначає, що випадки агресії й залякування кандидатів почастішали.

 ENEMO також стурбоване збільшенням використання адміністративного ресурсу й фактами підкупу виборців.

Читайте також: Міжнародні спостерігачі вказують на адмінресурс, підкуп, тиск на ЗМІ та "фарс" у виборчкомах

Нагадаємо, 24 серпня ЦВК провела жеребкування для визначення складу окружкомів на виборах Ради для непарламентських партій. В результаті жеребкування місця в окружкомах були розподілені між 19 партіями.

Представники партій ВО "Свобода" та УДАР  не отримали місць в окружкомах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.