Представник ГУР Міноборони назвав головні загрози Україні

7 Вересня 2017, 12:51

На сьогодні одним із головних джерел загроз нашій країні залишається Росія. Небезпеку становить розгортання нових і нарощування наявних підрозділів збройних сил РФ у безпосередній близькості до державного кордону України. Про це в інтерв’ю Тижню повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

«Ми й далі фіксуємо формування нових військових частин і з’єднань, перекидання техніки й особового складу. Цікава деталь — у деякі підрозділи командирами призначають офіцерів, які мають досвід ведення бойових дій на Донбасі проти українських сил. Мілітаризується окупований Крим. На півострові, крім звичайного озброєння, є потенційна можливість розгортання тактичної ядерної зброї», — сказав він.

За словами Скібіцького, певне занепокоєння спричиняє і присутність російських військових у Придністровському регіоні Республіки Молдова. Цей контингент у разі необхідності може бути використаний для дестабілізації ситуації у південних регіонах України. Тому завдання ГУР — вчасно викрити будь-які зміни в боєготовності російських підрозділів і визначити їхню мету.

Також, розповів розвідник, останнім часом більшої актуальності набули ризики проведення кібератак проти України. Із військового погляду для хакерів може бути цікавим виведення з ладу мереж зв’язку штабів і командувань ЗСУ, а також втручання в системи управління озброєнням.

«Крім того, досі залишаються актуальними й навіть посилюються глобальні проблеми. Це і міжнародний тероризм, і розповсюдження зброї масового ураження, і виникнення регіональних конфліктів у різних куточках планети», — зауважив Скібіцький.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»