Український тиждень № 36 (512) від 7 вересня, 2017

Зміст номеру:
«Алло! Є хтось всередині?! Виходь, говорити будемо!» — кричить активіст Дмитро Різниченко в розбите кілька секунд тому вікно скляних дверей магазину «Емпоріум», що в Києві на вулиці Грушевського.
Станіслав Козлюк
Суспільство
На практиці Угода про асоціацію активно запрацювала ще з 2014 року, коли ЄС запровадив односторонні торговельні преференції для України, чим фактич­­но дозволив експорт українських товарів на свій ринок без офіційного запуску поглибленої зони вільної торгівлі (ЗВТ). Перші переваги від неї наш бізнес став відчувати ще три роки тому. За останні півроку експорт України до ЄС зріс на 26,1%.
Любов Акуленко
Авторські колонки
Якими були втрати українських військ у бою під Цвітними Пісками
Ярослав Тинченко
Суспільство
Справа прикордонника, засудженого за застосування зброї під час виконання обов’язків
Ганна Чабарай
Суспільство
Тиждень поспілкувався з представником Головного управління розвідки Міністерства оборони про діяльність відомства, російських «відпускників» і наявні загрози для України.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Що далі від Революції гідності, то більше шансів у багатьох підозрюваних у справах Майдану уникнути відповідальності
Станіслав Козлюк
Суспільство
Що чекає на гривню на валютному ринку
Любомир Шавалюк
Економіка
Говори те, що від тебе хочуть почути, — золоте правило популізму. Завдяки йому здобуваються нечувані рейтинги, спростовуються політичні прогнози, народжуються сенсації.
Дмитро Крапивенко
Політика
Як працює кухня, що готує щорічне послання президента парламенту
Роман Малко
Політика
Щорічні послання до парламенту — обов’язок кожного президента. Ці тексти дають уявлення про успіхи, провали та політичний образ кожного з новітніх лідерів України
Андрій Голуб
Суспільство
Про що в посланнях до своїх законотворців говорять президенти США, Франції, Польщі
Анна Корбут, Алла Лазарева
Світ
Як Реджеп Таїп Ердоган спокушає турецьких мігрантів у Європі
The Economist
Світ
З’явилася новина, яка має всіх шокувати. Нібито. Один із найкращих підрозділів Збройних сил США не готовий цілком до повномасштабної війни з Росією. Понад те, прогалини в потенціалі його боєготовності заповнюються лише з допомогою союзників і партнерів із колишнього комуністичного табору Східної Європи.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Тиждень обговорив майбутні вибори в Німеччині, вплив Кремля на цю країну та протидію російській пропаганді з керівницею проекту «Фонд Фрідріха Науманна за свободу» Міріам Космель.
Юрій Лапаєв
Світ
Провокації Пхеньяна змушують замислитися про стан цивільної оборони Японії та її пацифістську Конституцію
The Economist
Світ
Як приватна компанія Cargill проливає світло на майбутнє харчового ланцюга
The Economist
Світ
«Ізвинітє, нічего, что я по-рускі с Вамі?» — молодий «беркут» у місті Ізюм здивував. Для мене, колись російськомовної східнячки, це прозвучало як перемога. Був 2014 рік, початок літа. Він займав позицію «проти Майдану», якого не розумів. І його злило, що попереду них стоять «майдануті нацики». Але щось таки його примусило вибачитися за російську, щось таке, чого він і сам у собі не міг ще зрозуміти.
Наталка Дрозд
Авторські колонки
«Якось розмовляючи за кордоном про Україну мені випало зіткнутися з неочікуваною для себе думкою. Вочевидь, у розмові не можна було не порушити питання про ситуацію в Криму й на Сході України
Тарас Лютий
Авторські колонки
«Дикий театр» з’явився несподівано та здивував своєю появою, здається, і саму його авторку — українську театрознавицю й театральну менеджерку Ярославу Кравченко, яка на той момент очолювала прес-службу Національного театру ім. Івана Франка.
Анастасія Головненко
Культура
Культура — це зброя. Особливо під час вій­­ни, яку зараз прийнято називати гібридною, коли боротися доводиться не тільки за кожен метр української землі, а й за розум та душі людей. У прифронтових містах теж є люди, що намагаються воювати не дуже стандартними засобами.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
На стрічці новин німецького телеканалу Deutsche Welle висвітився текст: «Понад 1400 осіб загинуло в Індії, Бангладеш та Непалі внаслідок повені, спричиненої цьогорічним мусоном».
ОНУХ
Авторські колонки