Правозахисники закликали Денісову піти з посади

30 Липня 2019, 16:26

Правозахисні організації "Кримська правозахисна група" та "Медійна ініціатива за права людини" опублікували заяву щодо неможливості подальшого зайняття Людмилою Денісовою посади Уповноваженого ВР України з прав людини. Про це йдеться на сайті Кримської правозахисної групи.

 

"На наш погляд, ситуація, яка зараз склалася у зв’язку із оприлюдненням компрометуючих Денісову матеріалів, загрожує незалежності всієї інституції Уповноваженого ВР України з прав людини. Нагадаємо, що Офіс Омбудсмена – це кількасот осіб, включно з регіональними представниками, які опікуються широким колом питань, пов’язаних із правозахисною тематикою", – йдеться у тексті заяви.

 

 

Так, правозахисники наголошують, що "з метою збереження національної та міжнародної довіри до Офісу Омбудсмена України" Людмила Денісова не може далі обіймати посаду омбудсмена".

 

До того ж у зверненні також опублікований ряд вимог до самої Денісової, до правоохоронних органів, а також до Верховної Ради України IX скликання

.

Зазнчається, що  НАБУ спільно із Управлінням спеціальних розслідувань ГПУ оприлюднили записи розмов голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка, "які свідчать про використання Денісовою своєї посади у власних інтересах, пов’язаних із протоколами НАЗК, шляхом призначення конкурсу на зайняття посади члена ВККСУ від Уповноваженого ВРУ в угоду третім особам".

 

Нагадаємо, що 26 липня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова обговорила з новопризначеною головою Моніторингової місії Організації Об'єднаних націй з прав людини в Україні Матільдою Богнер ситуацію на Донбасі, репресії проти кримських татар та справи політв’язнів Кремля.